„PRÍCHOD MIKULÁŠA DO NÁRODNÉHO ŽREBČÍNA TOPOĽČIANKY“ Dňa 6.12.2018 (štvrtok)

„PRÍCHOD MIKULÁŠA DO NÁRODNÉHO ŽREBČÍNA TOPOĽČIANKY“ Dňa 6.12.2018 (štvrtok)Aj tento rok si Mikuláš a jeho družina nenechali ujsť príležitosť na návštevu Národného žrebčína v Topoľčiankach. Jazdecká hala sa zaplnila tými najmenšími divákmi, ktorí si každoročne vychutnávajú túto tradíciu v priestoroch žrebčína.

Napriek chladnému počasiu sa prví návštevníci začali schádzať v priestoroch historickej jazdiarne už od pätnástej hodiny. Využili možnosť povoziť sa v kočoch ťahaných krásnymi lipicanmi a prezrieť si historickú jazdiareň, ktorá svojou výzdobou dotvárala čarovnú atmosféru blížiacich sa vianočných sviatkov.

Hlavný program bol slávnostne otvorený o štvrtej hodine popoludní. Pod režisérskou taktovkou trénera voltížneho oddelenia Borisa Kodaka, jeho cvičencov, ochotných rodičov a jazdcov Národného žrebčína sa opäť zrodil rozprávkový príbeh. Princezná Arabela a jej zázračný prsteň pričarovali veľa rozprávkových bytostí. Na krásnych lipicanoch pricválali z Ľadového královstva Elza a Anna. Za špeciálnych svetelných efektov Arabela pričarovala aj kúzelnú polárnu noc. Nemohol chýbať ani zlý Rumburak a jeho pomocníci Blekota a Mekota. Príbeh vyvrcholil príchodom samotného Mikuláša s bohatou nádielkou pre poslušné deti. Tí najmenší recitovali a spievali čo im repertoár stačil a Mikuláš ich bohato odmeňoval.

Veríme, že tí, čo sa prišli pozrieť, odchádzali spokojní a tí, čo neprišli, tak urobia na rok. Určite to stojí za to! V mene Národného žrebčína prajeme všetkým milovníkom koní pokojné prežitie Vianočných sviatkov a šťastný nový rok.

Text: NŽT
Foto: FaxCOPY PRO Photography


Vytlačiť   E-mail