Mikuláš v Národnom žrebčíne Topoľčianky

Mikuláš v Národnom žrebčíne TopoľčiankyNa príchod Mikuláša sa každoročne tešia hlavne tí najmenší. V Národnom žrebčíne bol pre nich pri tejto príležitosti opäť pripravený pôsobivý program, ktorý je veľmi populárny medzi návštevníkmi všetkých vekových kategórií.

 


Napriek chladnému a veternému počasiu sa prví návštevníci začali schádzať v priestoroch historickej jazdiarne od pätnástej hodiny. Mali možnosť povoziť sa v kočoch ťahaných krásnymi lipicanmi a prezrieť si historickú jazdiareň, ktorá svojou výzdobou dotvárala čarovnú atmosféru blížiacich sa vianočných sviatkov.Read More

Hlavný program bol slávnostne otvorený o štvrtej hodine popoludní. Pod režisérskou taktovkou Borisa Kodaka, jeho cvičencov, ochotných rodičov a jazdcov Národného žrebčína sa opäť zrodil rozprávkový príbeh o chlapčekovi, ktorý sníval svoj rozprávkový sen. Za tónov pôsobivej hudby a svetelných efektov mohli diváci sledovať vystúpenia lipicanov a ich jazdcov na motívy klasických vianočných rozprávok. Veľkej obľube sa teší voltížna ukážka, kde aj tie najmenšie deti z oddielu predvedú čo dokážu. Celý príbeh bol umocnený bohatými dobovými kostýmami, ktoré dodali vystúpeniu tú pravú rozprávkovú atmosféru. Na záver nemohol chýbať  krásny koč ťahaný bielymi lipicanmi, ktorý priviezol samotného Mikuláša a jeho družinu. Tí najmenší recitovali a spievali čo im repertoár stačil a Mikuláš ich bohato odmeňoval. Veľké poďakovanie patrí firme Agro Tami Nitra, ktorá poskytla pre všetky deti ktoré zavítali do Národného žrebčína zdravé odmeny v podobe rôznych mliečnych výrobkov.

Veríme, že tí, čo sa prišli pozrieť, odchádzali spokojní a tí, čo neprišli, tak urobia na rok. Určite to stojí za to! V mene Národného žrebčína prajeme všetkým milovníkom koní pokojné prežitie Vianočných sviatkov a šťastný nový rok.

Text, foto: NŽT


Vytlačiť   E-mail